SERIA HIGH PERFORMANCE

SERIA ZE STEROWANIEM MECHANICZNYM

DF150A/DF140A/DF115A

DF150A/DF140A/DF115A

Jeśli nie wyobrażasz sobie żeglowania bez wydajnego silnika, przyda Ci się jednostka, która łączy w sobie najwyższą jakość, niezawodność i dodatkowy osprzęt do wyboru.

DF150ATL
już od 55 000 zł
DF140A
już od 51 000 zł
DF115A
już od 46 500 zł
Zobacz pełny cennik
Picture of boat using DF140A/DF115A/DF100A Picture of boat using DF140A/DF115A/DF100A

Większa wydajność i oszczędność paliwa

Nowa generacja silników DF140A, DF115A i DF100A to trio, które łączy w sobie znaczącą redukcję zużycia paliwa i bezkompromisową wydajność. Udało się to osiągnąć dzięki zastosowaniu zaawansowanego układu spalania mieszanek ubogich Suzuki Lean Burn Control.

Przekształcenie mocy w prędkość

Nasze rzędowe czterocylindrowe silniki zaburtowe wykorzystują dynamiczne przełożenie, które umożliwia im współpracę z większą śrubą. A połączenie takiej śluby i niższego przełożenia oznacza świetny moment obrotowy, niesamowite przyspieszenie i wywołującą dreszczyk emocji prędkość.

Potężny moment obrotowy

Ponieważ przyspieszenie i zwrotność jednostki znajdują się wysoko na naszej liście priorytetów, DF140 wraz ze swoim znakomitym stosunkiem mocy do wagi został wybrany jako jeden z silników na Olimpijskie i Paraolimpijskie Regaty Żeglarskie w Londynie w 2012 roku.

Innowacyjna technologia

Silniki DF140A, DF115A i DF100A wyposażone zostały w układ z czujnikiem tlenu O2 Sensor Feedback System, który zapewnia niższy i bardziej stabilny poziom emisji zanieczyszczeń. Oprócz tego silniki DF140A i DF115A posiadają także czujnik spalania detonacyjnego, który wykrywa i kontroluje odbiegające od normy spalanie, wspierając tym samym optymalną wydajność pracy jednostki.

Efektywniejsza praca, mniejsza emisja zanieczyszczeń

Suzuki wykorzystuje szereg swoich zaawansowanych rozwiązań technicznych w silnikach 4-suwowych, aby zapewnić niższy poziom emisji zanieczyszczeń oraz niższe zużycie paliwa i spełnić tym samym warunki Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady nr 2003/44EC. Suzuki uzyskało ocenę trzech gwiazdek wystawianą przez kalifornijską agencję ds. czystości powietrza CARB (California Air Resources Board).

RCD EMISSIONS STANDARDS / ULTRA LOW EMISSIONS

Większa wydajność, oszczędność paliwa

Popyt na ekonomiczne silniki zaburtowe stale rośnie. Dlatego właśnie Suzuki opracowało i wprowadziło w swoich DF90A/80A/70A innowacyjną technologię Suzuki Lean Burn, która spotkała się z ciepłym przyjęciem ze strony żeglarzy i mediów branżowych. Układ z wyprzedzeniem określa ilość paliwa wymaganą do pracy silnika w danych warunkach, dostarczając uboższą, bardziej oszczędną mieszankę. Korzyści wynikające z działania układu są odczuwalne w szerokim zakresie pracy, zapewniając znaczące obniżenie zużycia paliwa zarówno przy niskich, jak i wysokich prędkościach. Badania laboratoryjne wykazały, że przy prędkościach rejsowych DF140A zużywa 14% mniej paliwa w porównaniu ze swoim poprzednikiem, jednocześnie zachowując jego moc.

Diagram of Maximizing Fuel Economy, Maximizing Performance
Dane wykorzystane w tym wykresie pochodzą z testów wewnętrznych, przeprowadzonych w jednolitych warunkach. Wyniki mogą się różnić w zależności od warunków pomiaru (konstrukcja łodzi, rozmiar, waga, warunki pogodowe itp.)

O2 Sensor Feedback Control System – układ z czujnikiem tlenu, który steruje składem mieszanki paliwowo-powietrznej

Podobnie jak flagowy silnik Suzuki DF300AP, modele DF140A/115A/100A również zostały wyposażone w układ z czujnikiem tlenu O2 Sensor Feedback System, który zapewnia niższy i bardziej stabilny poziom emisji zanieczyszczeń. Układ kontroluje i steruje składem mieszanki paliwowo-powietrznej w każdym zakresie pracy silnika, dostarczając optymalną ilość paliwa przy każdej prędkości.

4-Zaworowy silnik i głowica w układzie DOHC

Suzuki może poszczycić się długą historią w zakresie projektowania i produkcji silników motocyklowych, samochodowych oraz silników do jachtów i łodzi. Czerpiąc z tego ogromnego doświadczenia, Inżynierowie Suzuki opracowali rzędowy czterocylindrowy silnik, który zapewnia wysoką moc, niesamowitą wydajność, a do tego jest bardzo ekonomiczny. Dzięki pojemności 2 044cm3 ten rzędowy czterocylindrowy blok zaskakuje wysoką wydajnością i głowicą w układzie DOHC z dwoma wałkami rozrządu i 16 zaworami.

Picture of DOHC 4-Valve Engine

Poszukując maksymalnej wydajności

Silniki DF140A/115A/100A korzystają z udoskonalonego układu kanałów dolotowych, który dzięki dużej ilości zasysanego do cylindrów powietrza, umożliwia uzyskanie wysokiej mocy. Jednak aby mógł on osiągnąć swój pełny potencjał, niezbędny jest także wydajny układ wydechowy, taki jak dostępny w naszych silnikach „4-2-1”, który redukuje opór przy wyprowadzaniu strugi, zapewniając tym samym płynne usuwanie spalin z cylindrów. Rozwiązanie zwiększa moment obrotowy w zakresie niskich i średnich prędkości obrotowych i rozszerza zakres, w którym dostępna jest wysoka moc, tak pożądana przez wielbicieli żeglarstwa.
Silniki DF140A/115A/100A wyposażone zostały także w dwustopniową redukcję przełożenia, pozwalającą na wytworzenie momentu obrotowego, który będzie w stanie poruszyć dużą śrubę. Zazwyczaj efekt ten osiąga się dzięki większym kołom zębatym lub przekładni, ale wykorzystanie przez Suzuki dwustopniowej redukcji przełożenia udowodniło, że da się uzyskać potrzeby moment obrotowy bez dodatkowego zbiornika lub zwiększania wagi jednostki. Uzyskane ostatecznie przełożenie 2.59 zagwarantowało mocniejszy moment obrotowy i większe przyspieszenie.
Oba modele silników wyposażone są w dwustopniową redukcję przełożenia, która gwarantuje większe przełożenie na poziomie 2,59. Pierwszy stopień redukcji na wale napędowym dostarcza przełożenie wartości 1,24, podczas gdy drugi stopień przełożenia, znajdujący się w przekładni, dostarcza redukcję rzędu 2,08. Największą zaletą tego układu jest umiejętne wykorzystywanie wysokiej wydajności, dużego skoku i większej śruby.

Diagram of Obtaining Maximum Performance

Czujnik spalania detonacyjnego (DF140A/115A)

Silniki DF140A i DF115A to pierwsze czterocylindrowe silniki zaburtowe Suzuki wyposażone w czujnik spalania detonacyjnego. Układ ten, który znaleźć można w niektórych modelach silników V6, wykrywa i kontroluje odbiegające od normy spalanie, wspierając tym samym optymalną wydajność pracy jednostki. Rozwiązanie zwiększa żywotność silnika i pomaga mu osiągnąć maksymalną moc.

Wielopunktowy sekwencyjny układ wtrysku paliwa

Suzuki zapoczątkowało używanie elektronicznego wielopunktowego sekwencyjnego wtrysku paliwa w silnikach czterosuwowych. To zaawansowane i sprawdzone rozwiązanie umożliwia pobieranie z czujników umieszczonych w kluczowych strefach silnika danych, które następnie są przetwarzane i służą do ustalenia optymalnych proporcji mieszanki paliwowo-powietrznej. Gwarantuje to płynniejszy rozruch, maksymalnie wydajną pracę, znaczące obniżenie zużycia paliwa i mniejszą emisję zanieczyszczeń.

Układ wykrywania wody w paliwie

Woda znajdująca się w paliwie może doprowadzić do pogorszenia efektywności procesu spalania, zmniejszenia mocy i powstawania korozji. Układ pomaga chronić silnik przed wodą, dzięki możliwości wykrycia jej obecności w filtrze paliwa. Sternik jest natychmiast informowany o takim zdarzeniu, za pomocą sygnału dźwiękowego i wizualnego. Filtr został zaprojektowany w taki sposób, aby użytkownik mógł sprawdzić obecność wody ręcznie.

Picture of Suzuki Water Detecting System

Suzuki Troll Mode System

Ten prosty w obsłudze układ, stanowiący część standardowego wyposażenia silników rumplowych, zapewnia doskonałą kontrolę nad prędkością silnika przy niskich obrotach. Jest on dostępny jako opcja dodatkowa dla silników wykorzystujących układ elektronicznego sterowania. Kiedy układ jest aktywny, sterowanie prędkością obrotową silnika odbywa się za pomocą oddzielnego przycisku, którego każde naciśnięcie powoduje zmianę prędkości obrotowej o 50 obr/min w zakresie od biegu jałowego do 1200 obr/min. Poza przyciskiem, który można zamontować w dowolnym miejscu, układ wyposażony jest także w obrotomierz. Istnieje również możliwość podłączenia go do cyfrowego zespołu wskaźników Suzuki SMIS lub do zespołu wskaźników analogowych wyposażonych w podwójną podziałkę.

Picture of Suzuki Troll Mode System

*3:Układ Suzuki Modular Instrument

Wielofunkcyjny rumpel (dostępny opcjonalnie)

Ten wielofunkcyjny rumpel, dostępny tylko w przypadku silników DF115A i DF100A, odznacza się wysoką ergonomiką, dzięki wykorzystaniu w procesie projektowania systemów komputerowych symulujących ruch ciała sternika, jego ramienia i oczu. Pozwoliło to na optymalne rozmieszczenie dźwigni zmiany biegów, przełączników i wskaźników, co zapewnia łatwiejsze i bardziej wygodne sterowanie silnikiem zaburtowym. Dźwignia zmiany biegów ma ergonomiczny kształt, zapewniając dobre wyczucie bez względu na to, czy sternik używa prawej czy lewej ręki. Przełącznik sterujący układem odchylania i trymowania silnika znajduje się obok manetki, co pozwala na równoczesne sterowanie położeniem przepustnicy i trymem. Na rumplu znajduje się również przycisk układu wspomagającego trałowanie.

Picture of Multi Function Tiller Handle (Optional)
MODELDF140A
Zalecana wysokość pawęży mmL: 508 X: 635
Układ rozruchowyElektryczny
Masa silnika kg*1L : 179.0 X : 184.0
Rodzaj silnikaDOHC, 16 zaworów
Układ zasilaniaWielopunktowy, sekwencyjny wtrysk paliwa sterowany elektronicznie nie potrzebujący akumulatora
Liczba cylindrów4
Pojemność skokowa cm32,044
Średnica x skok tłoka mm86 x 88
Moc maks. kW (KM)103.0 (140)
Prędkość obrotowa przy całkowicie otwartej przepustnicy obr/min5,600-6,200
SterowanieZdalne
Rozruchowe wzbogacenie mieszanki
Pojemność miski olejowej5.5 litra
Zbiornik paliwa -
Układ zapłonowyElektroniczny
Alternator12V 40A
Mocowanie silnikaZawias
Sposób trymowania i odchylaniasterowane elektrycznie
Przełożenie2.59:1
Schemat zmiany biegówF-N-R
Wylot spalinPrzez piastę śruby napędowej
Standardowa śruba napędowa (skok)15”-25”
Możliwe do zastosowania śruby napędowe (skok)*2
Wszystkie śruby typu trzyłopatkowego

*1 - Masa netto, uwzględnia przewody akumulatorowe, nie uwzględnia śrub i środków smarnych
*2 - Wszystkie śruby są trójpłatowe. Skontaktuj się z lokalnym przedstawicielem producenta, w celu odpowiedniego doboru śruby.

MODELDF115A
Zalecana wysokość pawęży mmL : 508 X : 635
Układ rozruchowyElektryczny
Masa silnika kg*1L : 182.0 X : 187.0
Rodzaj silnikaDOHC, 16 zaworów
Układ zasilaniaWielopunktowy, sekwencyjny wtrysk paliwa sterowany elektronicznie nie potrzebujący akumulatora
Liczba cylindrów4
Pojemność skokowa cm32,044
Średnica x skok tłoka mm86 x 88
Moc maks. kW (KM)84.6 (115)
Prędkość obrotowa przy całkowicie otwartej przepustnicy obr/min5,000-6,000
SterowanieZdalne
Rozruchowe wzbogacenie mieszanki
Pojemność miski olejowej5.5 litra
Zbiornik paliwa -
Układ zapłonowyElektroniczny
Alternator12V 40A
Mocowanie silnikaZawias
Sposób trymowania i odchylaniasterowane elektrycznie
Przełożenie2.59:1
Schemat zmiany biegówF-N-R
Wylot spalinPrzez piastę śruby napędowej
Standardowa śruba napędowa (skok)15”-25”
Możliwe do zastosowania śruby napędowe (skok)*2
Wszystkie śruby typu trzyłopatkowego

*1 - Masa netto, uwzględnia przewody akumulatorowe, nie uwzględnia śrub i środków smarnych
*2 - Wszystkie śruby są trójpłatowe. Skontaktuj się z lokalnym przedstawicielem producenta, w celu odpowiedniego doboru śruby.

Cennik

Model Masa Keyless Start System Technologia Lean Burn Kolor obudowy Cena brutto
DF115ATL *1 182kg Czarny 46 500 zł
DF115ATL *1 182kg Biały*2 47 500 zł
DF140ATL *1 179kg Czarny 51 000 zł
DF140ATL *1 179kg Biały*2 52 000 zł
DF140ATX *1 184kg Czarny 52 000 zł
DF140ATX *1 184kg Biały*2 53 000 zł
DF150ATL *1 236kg Czarny 55 000 zł
DF150ATL *1 236kg Biały*2 56 200 zł
*1Cena nie zawiera zestawów instalacyjnych (manetek, wskaźników, srub napędowych)
*2Silnik dostępny na zamówienie

Niniejszy cennik ma wyłącznie charakter informacyjny, a podane w nim informacje nie stanowią oferty ani zapewnienia, w szczególności w rozumieniu art. 66 § 1 oraz art. 5561 Kodeksu cywilnego. Suzuki Motor Poland Sp. z o.o. zastrzega sobie prawo do zmiany specyfikacji, wyglądu, parametrów technicznych, wyposażenia oraz cen modeli przedstawionych w publikacji. Autoryzowani Dealerzy będą informowani o zmianach tak szybko, jak jest to możliwe. Prosimy o kontakt z najbliższym Autoryzowanym Dealerem SUZUKI w celu uzyskania aktualnych informacji. Ze względu na ograniczenia techniki, kolory przedstawione w cenniku mogą się różnić od rzeczywistych kolorów przedstawionych modeli silników zaburtowych Suzuki. Prezentowane zdjęcia mogą zawierać wyposażenie opcjonalne (akcesoryjne), dodatkowo płatne. Ceny zawarte w cenniku są rekomendowanymi cenami detalicznymi. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji silnika zaburtowego następuje w umowie jego sprzedaży.

Rekomendowane zestawy instalacyjne dla silników zaburtowych DF150A/DF140A/DF115A

Wybierając silnik zaburtowy warto zadbać o niezbędne akcesoria, takie jak manetka, wskaźniki czy odpowiednia śruba napędowa. Podczas zakupu silnika zaburtowego możecie Państwo skorzystać z porad dealerów Suzuki w zakresie dosępności gotowych zestawów akcesoriów przygotowanych dla poszczególnych kategorii silników. W przypadku chęci skompletowania własnego zestawu polecamy kontakt z dealerem Suzuki.

single_engines_accessory

Zestawy instalacyjne do zastosowań jednosilnikowych


Zestawy instalacyjne z manetką typu Keyless i zegarami analogowymi

Manetka boczna standard keyless

Manetka boczna keyless, wiązka elektryczna, zegary analogowe

Numer katalogowy: 67000-93JM0-000


Śruba Aluminium

Numer katalogowy: 58100-90JB0-019


Śruba Stalowa

Numer katalogowy: 58200-88L30-000

Cena zestawu ze śrubą aluminiową: 4 418 zł brutto

PROMOCYJNA Cena zestawu ze śrubą aluminiową: 3 800 zł brutto


Cena zestawu ze śrubą stalową: 6 452 zł brutto

PROMOCYJNA Cena zestawu ze śrubą stalową: 5 650 zł brutto


Manetka topowa keyless

Zestaw manetki topowej dla systemu keyless, wiązka elektryczna, zegary analogowe

Numer katalogowy: 67000-88L63-000


Śruba Aluminium

Numer katalogowy: 58100-88L13-019


Śruba Stalowa

Numer katalogowy: 58200-88L30-000

Cena zestawu ze śrubą aluminiową: 4 774 zł brutto

PROMOCYJNA Cena zestawu ze śrubą aluminiową: 4 100 zł brutto


Cena zestawu ze śrubą stalową: 6 807 zł brutto

PROMOCYJNA Cena zestawu ze śrubą stalową: 5 950 zł brutto


Manetka boczna wpuszczana keyless

Manetka wpuszczana keyless, wiązka elektryczna, zegary analogowe

Numer katalogowy: 67000-93JK4-000


Śruba Aluminium

Numer katalogowy: 58100-88L13-019


Śruba Stalowa

Numer katalogowy: 58200-88L30-000

Cena zestawu ze śrubą aluminiową: 4 725 zł brutto

PROMOCYJNA Cena zestawu ze śrubą aluminiową: 4 075 zł brutto


Cena zestawu ze śrubą stalową: 6 759 zł brutto

PROMOCYJNA Cena zestawu ze śrubą stalową: 5 925 zł brutto


Zestawy instalacyjne z manetkami typu Keyless i wyświetlaczami elektronicznymi

Manetka boczna standard keyless

Manetka boczna keyless

Numer katalogowy: 67200-96L00-000


Wiązka manetki 6,5m

Numer katalogowy: 36620-93J02-000


Wyświetlacz elektroniczny

Numer katalogowy: 34000-96L43


Śruba Aluminium

Numer katalogowy: 58100-88L13-019


Śruba Stalowa

Numer katalogowy: 58200-88L30-000

Cena zestawu ze śrubą aluminiową: 6 781 zł brutto

PROMOCYJNA Cena zestawu ze śrubą aluminiową: 5 650 zł brutto


Cena zestawu ze śrubą stalową: 8 815 zł brutto

PROMOCYJNA Cena zestawu ze śrubą stalową: 7 500 zł brutto


Cena zestawu ze śrubą stalową nierdzewną: 10 056 zł brutto

PROMOCYJNA Cena zestawu ze śrubą stalową nierdzewną: 8 250 zł brutto


Manetka topowa keyless

Manetka Topowa keyless

Numer katalogowy: 67000-88L41-000


Wiązka manetki 6,5m

Numer katalogowy: 36620-93J02-000


Wyświetlacz elektroniczny

Numer katalogowy: 34000-96L43


Śruba Aluminium

Numer katalogowy: 58100-88L13-019


Śruba Stalowa

Numer katalogowy: 58200-88L30-000

Cena zestawu ze śrubą aluminiową: 7 001 zł brutto

PROMOCYJNA Cena zestawu ze śrubą aluminiową: 5 900 zł brutto


Cena zestawu ze śrubą stalową: 9 034 zł brutto

PROMOCYJNA Cena zestawu ze śrubą stalową: 7 750 zł brutto


Cena zestawu ze śrubą stalową nierdzewną: 10 275 zł brutto

PROMOCYJNA Cena zestawu ze śrubą stalową nierdzewną: 8 500 zł brutto


Manetka boczna wpuszczana keyless

Manetka wpuszczana keyless

Numer katalogowy: 67000-93JF3-000


Wiązka manetki 6,5m

Numer katalogowy: 36620-93J02-000


Wyświetlacz elektroniczny

Numer katalogowy: 34000-96L43


Śruba Aluminium

Numer katalogowy: 58100-88L13-019


Śruba Stalowa

Numer katalogowy: 58200-88L30-000

Cena zestawu ze śrubą aluminiową: 6 950 zł brutto

PROMOCYJNA Cena zestawu ze śrubą aluminiową: 5 850 zł brutto


Cena zestawu ze śrubą stalową: 8 983 zł brutto

PROMOCYJNA Cena zestawu ze śrubą stalową: 7 700 zł brutto


Cena zestawu ze śrubą stalową nierdzewną: 10 225 zł brutto

PROMOCYJNA Cena zestawu ze śrubą stalową nierdzewną: 8 450 zł brutto


twin_engines_accessory

Zestawy instalacyjne do zastosowań dwusilnikowych


Zestawy instalacyjne z manetką typu Keyless i zegarami analogowymi

Instalacja dwusilnikowa keyless

Manetka podwójna keyless, wiązki elektryczne, zegary analogowe - zestaw do instalacji dwusilnikowej

Numer katalogowy: 67000-88L72-000


Śruba Aluminium x2

Numer katalogowy: 58100-88L13-019


Śruba Stalowa x2

Numer katalogowy: DF70-DF100B-DF140A nr 58200-92J50-000

Cena zestawu ze śrubmi aluminiowymi: 10 884 zł brutto

PROMOCYJNA Cena zestawu ze śrubmi aluminiowymi: 9 350 zł brutto


Cena zestawu ze śrubami stalowymi: 14 951 zł brutto

PROMOCYJNA Cena zestawu ze śrubami stalowymi: 13 050 zł brutto


Zestawy instalacyjne z manetkami typu Keyless i wyświetlaczami elektronicznymi

Instalacja dwusilnikowa keyless

Manetka podwójna keyless (zestaw ze stacyjką)

Numer katalogowy: 67000-88L51-000


Komplet dwóch zegarów

Numer katalogowy: 34000-96L54-000


Śruba Aluminium x2

Numer katalogowy: 58100-88L13-019


Główna wiązka elektr. 6,5m x2

Numer katalogowy: 36620-98J31-000


Śruba Stalowa x2

Numer katalogowy: DF70-DF100B-DF140A nr 58200-92J50-000

Cena zestawu ze śrubami aluminiowymi: 15 690 zł brutto

PROMOCYJNA Cena zestawu ze śrubami aluminiowymi: 13 300 zł brutto


Cena zestawu ze śrubami stalowymi: 19 756 zł brutto

PROMOCYJNA Cena zestawu ze śrubami stalowymi: 17 000 zł brutto


Cena zestawu ze śrubami stalowymi nierdzewnymi: 22 239 zł brutto

PROMOCYJNA Cena zestawu ze śrubami stalowymi nierdzewnymi: 18 500 zł brutto